InsidePULSE 4.6.5: SAT Shows

SAT SHOWS – 4/9:
SWF – Bluefield, WV
ECWA – Newark, DE
OCW – West Lafayette, OH
IWC – Franklin, PA
IWA MS – Highland, IN
CCW – Lenoir, NC
NWA FL – Tampa, FL
EWF – Marion, IN
RPW – Centre, AL
GBW – Hanover, PA
RWC – Fayetteville, NC
GCW – Ferguson, MO
NWA U – Webster, NY
CW – Kingsport, TN
AWA SCW – Madison, IN
PWE – Landisburg, PA
CCW – Harrisburg, PA
NWA XCW – Tahlequah, OK
TMW – Knoxville, TN
SRPW – Broken Arrow, OK
UCW – Rapid City, SD
NWA VA – Hopewell, VA
XMCW – Nitro, WV

********
Superstar Wrestling Federation
Sat, 4/9 – 8 pm
Brushfork National Guard Armory, Bluefield, WV
http://www.superstarwrestlingfederation.com

Featuring Ron “The Truth” Killings, Shane Douglas, David Flair, Beef, Doink, Uncle Jeff, The Barbarian, Shady, Lollipop, ODB, The Erotic Express, Mick Foley, Jamie Noble, Ernest “The Cat” Miller, & more

********
East Coast Wrestling Alliance presents “Super 8”
Sat, 4/9
Greater Newark Boys & Girls’ Club, Newark, DE
www.ecwaprowrestling.com

Super 8 Featuring: Eric Matlock, Alex Shelley, Puma, Rory Fox, Andrew Ryker, Tyson Dux, Petey Williams, & JJ Perez

********
Ohio Championship Wrestling
Sat, 4/9 – 7 pm
Ridgewood High School, West Lafayette, OH
www.ocwrestling.net

*OCW Heavyweight Title, Cage Match: champion “Hot Commodity” Matt Mason vs. “Big Guns” Jeff Cannon
*Al Snow vs. Scotty Sabre
*(ref: Ivory) Jayme Braxton vs. Lexi Lane
*Shark Boy vs. Chiydo Ropa
*OCW Tag Titles Match: champions The Rootin’ Tootin’ Buckeroos vs. The Blood Pack
*Robby Starr vs. Vic Montana
*OCW Cruiserweight Title Match: championj Joe Joe Little vs. Jonny Attitude
*Also featuring a 10 man battle royal & more

********
International Wrestling Cartel
Sat, 4/9
Franklin High School, 246 Pone LN, Franklin, PA
www.iwcwrestling.com

*Sgt. Slaughter vs. The Honky Tonk Man
*IWC Heavyweight Title Match: champion “Madman” Shirley Doe vs. Tracy Smothers
*IWC Super Indy Title Match: champion “Sterling” James Keenan vs. “Spyder” Nate Webb
*AJ Styles vs. Christopher Daniels
*Sebastian Dark/Super Hentai vs. The Gambino Brothers
*”The New Face” Jason Gory/Dean Radford/Dirk Ciglar vs. “Virgin Slayer” Shiima Xion/”Balls Hot” Troy Lords/”Big Daddy of Destruction” J-Rocc
*Lumberjack Match: Kimchee vs. Lord Zoltan
*Bubba The Bulldog vs. Jimmy Vega$
*Also featuring Mick Foley

********
IWA Mid-South presents “Simply the Best 6”
Lincoln Center, Highland, IN
Sat, 4/9
www.iwamidsouthwrestling.com

********
Carolina Championship Wrestling
Sat, 4/9 – 8 pm
Mulberry Rec. Center, Lenoir, NC
www.carolinachampionshipwrestling.com

*(ref: Jimmy Valiant) Jeff Jarrett vs. Dusty Rhodes
*Scaffold Match: Ricky Morton/Robert Gibson vs. Bobby Eaton/Dennis Condrey
*The Masked Superstar (w/ Superstar #2) vs. George South
*Kid Kash vs. Tommy Gunn
*Brad Anderson vs. Bobby Fulton
*Kevin Matthews/Krissy Vaine vs. Brad Attitude/Amber O’Neal
*Also featuring Terry Funk

********
NWA Florida presents “The War on I-4”
St. Pete Times Forum, Tampa, FL
Sat, 4/9 (following Tampa Bay Storm vs. Orlando
Predators) approx. 7:30 pm
www.nwaflorida.com
813-417-4922

*NWA FL Heavyweight Title Match: champion Bruce Steele vs. Jerry “The King” Lawler
*NWA Southern Title Match: champion Lex Lovett vs. Raven
*NWA FL Tag Titles Match: champions Double Deuce vs. “Iceman” Buck Quartermain/Rod Steele (w/ “Hardcore Giant” Ron Niemi)
*NWA FL X Title Match: champion Mikey Batts vs. James Gibson (aka Jaime Noble) vs. Roderick Strong
*”Modern Miracle” Steve Madison vs. Vordell Walker
*Erick Stevens vs. Mikey Tenderfoot

********
Extreme Wrestling Federation
Sat, 4/9 – 7 pm
EWF Arena, 3400 S. Adams, Marion, IN
www.ewfarena.com

*Featuring Sabu

Tickets: $8

********
Ringside Pro Wrestling
Sat, 4/9 – 8 pm
American Legion, Centre, AL
www.ringside.freehomepage.com

*Fan Strap Match: Rick Michaels vs. Adam Roberts
*”Kool” Seth Delay (w/ Bad Brad) vs.Jordan Flyer
*The Freak vs. “Precious” Patrick Bentley
*Steven Walters vs. “Tattooed” White Trash (w/ Devassio)
*Bedlam (w/ Bad Brad) vs. Kid Malibu (w/ Mike Golden)
*Icarus vs. Cabana Man Dan

********
Ground Breaking Wrestling
Sat, 4/9 – 7 pm
34 Broadway, Hanover, PA
http://www.gbwrestling.com

*GBW Tag Titles Match: champions The New Jersey All Stars (JC Ryder/Danny Rage) vs. The Zoo Crew & Xtreme Pandemonium
*GBW Breaker Title Match: champion Ryan Phoenix vs. “The Icon” Blaine Barrett
*Core vs. Arkham vs. Ian Cross
*Derek Frazier vs. “Cracked” Phil Stamper
*Lucky vs. Nikki Starr
*”Showtime” JT Roberts vs. Scott Richards
*GBW Tag Titles Contenders Battle Royal
*Also featuring EWA Tag champions Mr. Excellent/Simon Ryme, Matt Skills, The FAN, Ronald Wake, Travis D., Chris Vertigo, & more

Tickets: $12 Adults, $6 under 10

********
Ring Wars Carolina
Sat, 4/9 – 4 pm
Westover Recreation Center, Fayetteville, NC
www.ringwarscarolina.com

********
Gateway Championship Wrestling
Sat, 4/9 – 8 pm
Florissant Valley Community College, Ferguson, MO
http://www.gatewaywrestling.com

*GCW Heavyweight Title Match: champion Kory Twist vs. Kevin X
*GCW Light Heavyweight Title Match: champion Jynx vs. Makaze
*Dingo/”New Deal” Dan Walsh vs. D.N.S.
*Slim Sexy” Sean Vincent vs. “Spoiled” Steven Kennedy
*Chaz Wesson vs. Rat Boy
*”Nightmare” Nick Tyson vs. Adam Raw
*Michael Sirius vs. Jackal
*Rebecca Raze vs. Richard Head
*Shorty Biggs vs. Super Castaldi

Tickets: $8 advance, $10 at door

********
NWA Upstate
Sat, 4/9
Ukrainian Club, Webster, NY
www.kayfabedojo.com
585-621-4293

Tickets: $12 GA, $6 Under 9

********
Championship Wrestling
Sat, 4/9
National Guard Armory, 4401 West Stone DR, Kingsport, TN
www.championshipwrestlingtv.com

*CW Heavyweight Title Match: champion Alyx Winters vs. Dr. Tom Prichard
*CW Tag Titles, No DQ, No Count-out Street Fight: champions Tony Givens/Robbie Cassidy vs. Super Destroyer/Beau James
*CW Jr. Heavyweight Title Match: champion Clay Connors vs. Josh Cody
*Also featuring Chris Gilbert, SSW TV champion Thorn, Freak, CW Unified Tag champions Nick Hammonds/Wayne Adkins, & more

********
AWA-Supreme Championship Wrestling
821 W. Main ST, Madison, IN
Sat, 4/9 – 7:30 pm
Scwsuperstars.tripod.com
812-292-6846

Tickets: $5

********
Pro Wrestling Entertainment
Landisburg Fire Department, Landisburg, PA
Sat, 4/9 – 7 pm
pwe.name

********
Classic Championship Wresting
CCW Arena/Fortnoxious II Training Center, 3401 N. 6th ST, Harrisburg, PA
Sat, 4/9 – 7:30 pm
www.ccwwrestling.net
ccwinformation@yahoo.com

*Fans Decide The Main Event: E-mail your choice from:
1. Dog Collar Match
2. TLC Match
3. Tables Match
4. Lumberjack Strap Match
5. Last Man Standing Match
6. I Quit Match
*Featuring Rob Noxious, Damien Destruction, D-Licious, Max Havok, J-Money, The Saint, Rockin’ Rebel, Ryan Loot, Lucky, Greg Mathews, Greg Spitz, Cremator, Mark Mest, Lobo Loco, Cobra, Devon Moore, & more

Tickets: $10

********
NWA Xtreme Wrestling Champions
Sat, 4/9 – 8 pm
Central Elementary Gym, 400 West Morgan ST, Tahlequah, OK
www.nwaoklahomaprowrestling.com

*The Naturals (Chase Stevens/Andy Douglas) vs. Tribal Force (Tim Warcloud/Dan Flynn)
*Char Starr vs. Heather Devine
*Also featuring “Mr. Saturday Night” Michael Barry (w/ Sassy Merlot), Big Daddy Moore, Forsaken (w/ Charming Charles) & more

********
Tennessee Mountain Wrestling
National Guard Armory, Sutherland Ave, Knoxville, TN
Sat, 4/9
865-973-8092

********
Steel Rage Pro Wrestling
Sat, 4/9 – 7:30 pm
Salvation Army Boys & Girls Club, Broken Arrow, OK

Tickets: $2

********
Ultra Championship Wrestling
Sat, 4/9 – 7 pm
Mother Butler Center, Rapid City, SD
www.ultrachampionshipwrestling.com

*Tony Morales vs. Jason Ray (w/ The Ratpack)
*Taped Fist & First Blood Match:
Dragon vs. JT Sparks vs. Redneck Wyatt
*Bullrope Match: Busta Brown vs. Bruiser Bennett
*Jon Douglas (w/ The Ratpack) vs. Shawn Stevens
*Juntsu vs. Paul Diamond
*Ladder Match: Zain vs. Cylus vs. Gryphon vs. Chris Chabert
*Fans Bring The Weapons: The Rocky Mountain Wrecking Crew vs. Joey Grunge/??

********
NWA Virginia
Sat, 4/9
Pancho’s Bar & Grill, Hopewell, VA
www.nwavirginia.com

*NWA World Women’s Title Match: champion “Wiccan Warrior” Kiley McLean vs. Lexie Fyfe
*NWA VA Heavyweight Title Match: champion “Mr. Mid Atlantic” Damian Wayne vs. “The Heatmiser” Scotty Blaze
*NWA VA Alpha Title Match: champion “Technical Revolution” Chris Dramin vs. “Big Time” Mike Booth
*NWA VA Jr. Heavyweight Title, Casket Match: champion “The Vindicator” Mike Vaughn vs. “The Unholy One” Grail
*Also featuring “High Flying” Chris Escobar & more

********
Xtreme Maximum Championship Wrestling
Sat, 4/9
Nitro Community Center, Nitro, WV
www.xmcwrasslin.com